Toggle navigation

Ярослав Миколайович Москаленко

 • Feb 28, 2017

  Влад Лавров - OCCRP requested tax records from Ярослав Миколайович Москаленко

  Шановний(на) Ярослав Миколайович Москаленко

  В багатьох країнах світу посадовці, що обіймають виборні посади, на вимогу своїх виборців, стають все відкритішими у питаннях свого фінансового становища та податків які вони сплачують.

  В Норвегії та Швеції інформація про податки всіх громадян, включно з держслужбовцями та політиками, знаходиться в публічному доступі. В Італії депутати надають інформацію про сплачені ними податки відповідній парламентській комісії. Після цього, ця інформація потрапляє до публічного доступу.

  Після того як місцевий Центр журналістських розслідувань викрив ухиляння від сплати податків місцевими парламентарями в Пакистані, в країні почали публікувати податкові декларації всіх громадян, в тому числі тих, хто знаходиться на виборних посадах.

  На нашу думку, існує очевидна та суттєва зацікавленість суспільства аби депутати не лише повністю оприлюднювали свої джерела доходів (як це зараз відбувається в Україні) але й розкривали інформацію про суми сплачених ними податків. Це пов’язано з тим, що їхня діяльність – в тому числі ставки податків та бюджетні витрати - фінансується за рахунок платників податків. Це робиться задля прозорості, підзвітності та попередження зловживань та конфліктів інтересів.

  Ми в жодному разі не звинувачуємо Вас у зловживаннях – наша мета є далекою від цього. Але ми хочемо звернутися до Вас, як до всенародно обраного народного депутата, надати відповідь на наступні прості запитання, що допоможуть цій міжнародній ініціативі за фінансову прозорість.

  1. Чи підтримуєте Ви ініціативу з надання інформації про суми сплачених народними депутатами податків статусу публічної?
  2. Чи маєте Ви якісь застереження з цього приводу?
  3. Чи сплатили Ви податок на доходи фізичних осіб за 2016 рік?
  4. Будь ласка, повідомте точну суму сплаченого Вами податку на доходи фізосіб за 2016 рік.
  5. Будь ласка, надайте інформацію про точну суму податку на доходи фізосіб сплаченого в 2016 році членами Вашої родини.
  6. Будь ласка, надайте інформацію про точну суму податку на прибуток, сплаченого в 2016 компаніями, де Ви або члени Вашої родини є бенефіціарами.
  7. У випадку, якщо ви не можете повідомити нам цю інформацію, будь ласка, поясніть чому.

  Цей запит одночасно надіслано парламентарям більш ніж 20 країн включно з Україною. Проект координується Finance Uncovered,  міжнародною мережею фінансових журналістських розслідувань, що базується в Лондоні.

  Будь ласка, надайте відповідь протягом місяця. Ми маємо на меті опублікувати всі відповідь, а також оприлюднити імена всіх парламентарів, хто не відповів на наші питання та запити.

  З повагою, 

  Влад Лавров - OCCRP

User Avatar

Ярослав Миколайович Москаленко

Ukraine
Will Of The People